Poznaj ESTETIC
by POST MEDICAL

W gabinecie ESTETIC, który jest częścią Centrum Medycznego POST MEDICAL, Ewa Żurek-Świerc wraz ze swoim zespołem pracuje zgodnie z nurtem holistycznej kosmetologii medycznej, która łączy w sobie wiedzę z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii oraz filozofii holistycznej. Według tej filozofii organizm ludzki stanowi jedność i trzeba patrzeć na niego całościowo, zwracając uwagę na aspekty fizyczne oraz emocjonalne.
Ewa Żurek-Świerc - kosmetolog medycyny estetycznej
Ewa Żurek Świerc - kosmetolog ESTETIC by POST MEDICAL

Aby zrozumieć przyczyny problemów skórnych i dobrać odpowiednie zabiegi i metody leczenia zwracam uwagę na pracę całego organizmu, a nie tylko na skórę. Regularna aktywność fizyczna, odpowiedni poziom nawodnienia, właściwa dieta, zminimalizowanie stresu oraz zabiegi gabinetowe i systematyczna pielęgnacja domowa to klucz do sukcesu w osiągnięciu zdrowej skóry.
Naturalne składniki

Pielęgnacja skóry

Ewa Żurek-Świerc

Jestem psychologiem z długoletnim stażem oraz specjalistą kosmetologii estetycznej. W mojej pracy celem nadrzędnym jest zdrowa skóra. Wiem jak istotny jest wpływ stanu psychicznego na ciało, a szczególnie na skórę twarzy. W ramach holistycznego podejścia do kosmetologii medycznej staram się wykryć i zidentyfikować przyczyny problemów skórnych, a nie tylko łagodzić ich objawy. Na choroby skórne patrzę poprzez problemy hormonalne, zaburzenia trawienia, poziom stresu czy niedobory witamin i minerałów.

Wiedza i doświadczenie z zakresu medycyny, kosmetologii i psychologii pozwala mi na holistyczne spojrzenie na skórę twarzy i kompleksową terapię problemów skórnych, w tym: skóry z trądzikiem (pospolitym, dojrzałym, różowatym), przebarwieniami czy bliznami. Pracuję zgodnie z nurtem: Healty Aging, czyli zdrowego starzenia się skóry. Nurt ten to podejście do pielęgnacji skóry, które skupia się na zapobieganiu oznakom starzenia się, a także na utrzymaniu zdrowia i kondycji skóry w wieku dorosłym. Zdrowe starzenie się to proces naturalny, ale można go opóźnić poprzez odpowiednią pielęgnację skóry i styl życia. Poprzez zabiegi wykonywane w gabinecie oraz systematyczną pielęgnację domową zapobiegamy i opóźniamy objawom starzenia się, takie jak utrata jędrności, elastyczności, zmarszczki i przebarwienia. Nasz gabinet współpracuje z lekarzami z Centrum Medycznego Post Medical, dzięki temu oferujemy kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów skórnych.